Nyt modesite har netop åbnet i Danmark

Endelig blev det tid til at det nye fashion website åbnede dørerne i Danmark. Navnet på siden får du om lidt – for først lige se på hvad det er der gør denne side mere spændende, hvis man sammenligner med alle de andre shops der eksisterer online.

Hvad gør det her fashion website være mere speciel sammenlignet med alle de andre?

Det er faktisk simpelt nok: I stedet for at det er nødvendigt at se på alle de mange websites kan man nøjes med kun at kigge på http://ModeKup.dk – for her samles nemlig alt, så du blot skal kigge et sted, og stadig kan få det hele med på samme tid.

Men hvorledes kan det fungere?

ModeKup har været så snu at samle alle produkter fra de helt store modesites, blandt andet Zalando, Stylepit, Boozt samt mange flere. Det gør at du kan spare din tid, og kan finde alt som du skal bruge ét sted, i stedet for at være nødt til at kigge rundt på forskellige hjemmesider.

Kan man så købe direkte gennem ModeKup?

Dog ikke, for det er stadig mode siderne som står for den del. Det smarte som ModeKup i stedet gør er, at sammensætte alle de her ekstremt mange stykker tøj og mode, så du på samme sted kan se alle mode og fashionvarer. Du skal bare klikke på enten knapperne eller billederne, og så bliver du videresendt direkte til produktet hos Stylepit, Boozt, Zalando eller hvem det nu er som forhandler det.

Hvor kan jeg læse mere om det her fantastiske fashion website?

Godt du spørger – for ModeKup er nemlig meget aktive på sociale media som fx Google+, Facebook og Pinterest. Du finder dem ved bare at søge efter dem på ModeKup eller ModeKup.dk.

Hvis man nu gerne vil komme i kontakt med skaberne af hjemmesiden – hvordan kommer man så det?

Vil du fx annoncere på sitet, give ris og ros eller lignende, så skal du blot gå til deres kontaktside. Her vil du kunne sende en e-mail direkte til de som har skabt siden.

Lad os endelig høre alle dine kommentarer i kommentarfelterne herunder!

0/50 ratings