Nyt fashion website er netop åbnet i DK

Så blev det tid til at det nyeste modesite åbnede dørerne i DK. Navnet på shoppen får du om lidt – for vi skal først se på hvad det er der gør denne side mere spændende, når man sammenligner med de andre muligheder der er på nettet.

Hvad er det der gør det her mode site være speciel sammenlignet med alle de andre?

Svaret er ganske enkelt: Frem for at det er nødvendigt at kigge på alle de mange sider kan du nøjes med blot at kigge på http://modejagten.dk – her bliver alt nemlig samlet, så du bare skal se et sted, og stadig kan få alt med på én gang.

Men hvorledes fungerer det?

ModeJagten har været så intelligente at samle alle produkter fra de allerstørste mode websites, såsom Stylepit, Boozt, Zalando og mange flere. Det gør at du kan spare din tid, og kan finde alt som du skal bruge et sted, i stedet for at være nødt til at kigge rundt på forskellige sider.

Kan man så købe hos Modejagten.dk?

Det kan man dog ikke, for det er stadig selve modesiderne som står for den del. Det som ModeJagten gør er, at få samlet alle de her utroligt mange stykker tøj og sko, så du på samme sted kan se alle sko og modevarer. Du skal bare klikke på billederne eller knapperne, og derefter bliver videresendt direkte over til varen hos Boozt, Zalando, Stylepit, Zalando, Stylepit, Boozt eller hvem der nu end forhandler det.

Hvor kan man lære mere om det her fantastiske mode website?

Godt du spørger – for Modejagten.dk er nemlig ekstremt til stede på sociale media som fx Pinterest, Facebook og Google+. Du kan finde dem ved blot at søge efter dem på ModeJagten eller Modejagten.dk.

Hvis man gerne vil komme i kontakt med stifterne af siden – hvordan kan det så lade sig gøre?

Kunne du fx godt tænke dig annoncere på siden, give ris/ros eller noget andet, så skal du blot gå til deres kontaktside. Her kan du sende en email direkte til de som står bag siden.
Opdatering: Nu kan du også finde et lignende site i SE. Læs mere her. Hvis du skal bruge den norske version er den her.

Lad os høre alle jeres kommentarer i felterne herunder!

0/50 ratings